U.P. Football All-Star Game

Back to U.P. Football All-Star Game History Page

Past All-Star Rosters: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

2017 Team Rosters & Profiles

Black Team

Black Team Coaches:
Head Coach-Marty Spencer, St. Ignace Head Coach
Asst Coach-Iffer Marshall, St. Ignace Asst Coach
Asst Coach-Chuck McCall, St. Ignace Asst Coach
Asst Coach-Al Stenberg, Bark River-Harris Head Coach
Asst Coach-Jeff Olson, Ishpeming Head Coach
Asst Coach-George Niemi, Ishpeming Asst Coach
Asst Coach-Tom Tereshinski, Manistique Asst Coach

Black Team Players:
Matthew Beck II, Baraga
Taylor Belongia, North Central
Tyler Bentley, North Central
Mason Berglund, Rapid River
Aaron Bolo, Iron Mountain
Jace Briggs, Bark River-Harris
Chandler Brown, Negaunee
Derek Burger, Cedarville
Shane Cole, Gogebic
Tanner Dellangelo, Ishpeming
Dalton Deneau, Escanaba
Carter Ghiringhelli, Gwinn
Jesse Helminen, Calumet
Jared Helms, St. Ignace
Austyn Hollingshed, Gwinn
Grant Johnson, Calumet
Jeremy Johnson, Forest Park
Ryan Johnson, Gwinn
Hayden Kesti, Calumet
Sam Larson, Menominee
Jack Lynch, Escanaba
Marcus Maraccini, Kingsford
Drew Marshall, St. Ignace
Marcus McKenney, Menominee
Brendan Middleton, Lake Linden-Hubbell
Dan Nocerini, Forest Park
Isaac Olson, Ishpeming
Zeke Oswald, Bark River-Harris
Mitchell Peterson, St. Ignace
Riley Pillion, Newberry
Michael Pizziola, Negaunee
Ryan Plunger, North Central
Tanner Poupore, North Central
Ashok Ravindran, Ishpeming
Kody Rickley, St. Ignace
Shane Ring, Negaunee
Noah Rule, Ontonagon
Caleb Scroggs, L'Anse
Steve Seccia, St. Ignace
Iver Stenberg, Bark River-Harris
Jack Sturos, Calumet
Carter Tallaire, St. Ignace
Neal Violetta, Negaunee
Brandon Waldrop, Gladstone
A.J. Weisnicht, West Iron County


Red Team

Red Team Coaches:
Head Coach-Todd Kangas, Manistique
Asst Coach-Garde Kangas, Pickford Asst Coach
Asst Coach-Cody Kangas, Ogemaw Heights Head Coach
Asst Coach-Jim Belec, Carney-Nadeau Head Coach
Asst Coach-Ken Klein, Lake Linden-Hubbell Asst Coach
Asst Coach-Leon Sutherland, Lake Linden-Hubbelll Asst Coach
Asst Coach-Pete Paramski, Newberry Asst Coach
Asst Coach-Sam Eggleston, Superior Central Head Coach

Red Team Players:
Brock Aho, Negaunee
Jake Arnold, Manistique
Justin Bal, Norway
Kody Beauchaine, Superior Central
Jordan Belec, Carney-Nadeau
Russ Bjorn, Calumet
Blake Borski, Menominee
Trevor Brawley, Engadine
Bryce Broden, Norway
Brad Casanova, Norway
Travis Christensen, Marquette
Sam Collins, Negaunee
Corey Cotey, Munising
Austin Curtis, North Dickinson
Stephen Dudenas, Lake Linden-Hubbell
Chuck Goeschel, Pickford (Maplewood)
Wyatt Goodwin, Marquette
Adam Hildebrant, Newberry
Mack Hull, Kingsford
Eric Hurst, Negaunee
Tristan Johnston, Sault Ste Marie
Bobby Kleiman, North Central
Lincoln Klein, Lake Linden-Hubbell
Chris LeMire, Escanaba
Ryan Lohrey, West Iron County
Nick Maki, Stephenson
Mike McParlan, Hancock
Seth Miatech, West Iron County
Garrett O'Neil, North Dickinson
Jake Paquet, Negaunee
John Paramski, Newberry
Jordan Reynolds, Houghton
Trevor Roberts, Kingsford
Jared Sawyers, Sault Ste Marie
Jalen Skinner, Gwinn
Steven Suhonen, Lake Linden-Hubbell
Jason Sutherland, Lake Linden-Hubbell
Dante Thurston, West Iron County
A.J. Triplett, Superior Central
Nick Weingarten, Houghton
Austin Wicklund, Rapid River
Brayden Wickstrom, Menominee





U.P. Football All-Star Game

Yooper Bowl


U.P. Football All-Star Game Trophy

U.P. Football All-Star Game Ring